top of page

חתמנו על חוזה

היום בבוקר חתמנו סוף סוף על חוזה לדירה שנגור בה בשנה הקרובה. עוד יומיים נוכל להיכנס אליה ואז יחתם פרק הנוודות של החודשים האחרונים שכלל חודש של אריזה, ארגזים ומזוודות בדירה הישנה שלנו בחולון, חמישה ימים על מזוודות בקיבוץ של רוני בנתיב הל"ה, שמונה ימים בבד-אנד-ברקפסט בפירנצה ועוד ארבעה ימים בדירת אייר-בי-אנ-בי בפירנצה. הגיע הזמן למגורים קבועים.

בחרנו לחפש דירה דרך מתווכים. בארץ לא היינו עושות זאת, כבר שכרנו כמה וכמה דירות בחיינו דרך אנשים פרטיים ולמרות שבעלי דירות זה עם מורכב, עד כה לא נתקלנו בבעיות מיוחדות. אך הפעם המצב שונה. רוב האיטלקים לא מדברים אנגלית בכלל והמנהגים כאן עוד זרים לנו. חששנו שיעבדו עלינו או שפשוט לא נדע מה לומר דקה אחרי שיענו לנו "פרונטו" בטלפון. המתווכים לוקחים עמלה של חודש שכירות ששווה לנו את השקט הנפשי והגג המובטח מעל לראש.

הביקוש לדירות בפירנצה די דומה לביקוש בתל אביב. יש כאן הרבה מאד סטודנטים/יות על כמות דירות מוגבלת. הגענו לאיטליה חודש לפני שהלימודים של רוני החלו כדי להספיק הכל והצלחנו!

בשבוע הראשון עסקנו בעיקר בבירוקרטיה. כדי לשכור דירה צריך אשרת שהייה וטופס שנקרא "קודיצ'ה פיסקלה" שהוא סוג של מספר ביטוח לאומי שבלעדיו אי אפשר לעשות כאן שום דבר. ביקשו ממני את מספר הקודיצ'ה אפילו כשנרשמתי לחוג יוגה ביום שבת. כדי להשיג את הקודיצ'ה צריך ללכת למשרד האייג'נסיה אנטרטה, שבה יש תורים ארוכים מאד בכל יום, אבל אנחנו הגענו כחצי שעה לפני הפתיחה ועקפנו את כולם בתור. הכישורים שרכשנו בישראל עזרו מאד. צריך להגיע לשם עם צילום דרכון, למלא טופס עם פרטים וזהו, מקבלות את הטופס החשוב!

לאחר שהתחלנו את התהליכים הבירוקרטיים כיתתנו את רגלינו מסוכנות תיווך אחת לשניה. חלקן הסתכלו עלינו במבט מיואש ואמרו שאין דירות בכלל ולאחרות הייתה בדיוק דירה אחת להשכרה. לבסוף מצאנו באיזור נובולי-ריפרדי סוכנות שהייתה מקסימה והראתה לנו כמה דירות. לאחר שמוצאות דירה שרוצות צריך להעביר בקשה לבעל הדירה, עם כל הטפסים שלנו וגם אישור שיש לנו מספיק כסף בחשבון הבנק. בעל הבית של הדירה הראשונה שרצינו לא אישר, השני כן. הדירה שמצאנו נמצאת בשכונת ריפרדי, ליד תחנת הרכבת סטטוטו. בחרנו שלא לגור במרכז העיר, גם כי המחירים שם גבוהים מאד וגם כי המרכז מאד תיירותי והעדפנו לחוות את חיי היום יום ה"אמיתיים" בשכונה, עם סופרים, מאפיות ומרחבים.

בעלי הבית שלנו הם זוג עם שתי טינאייג'ריות שהגיעו היום בבוקר לחתימת החוזה ממקום מגוריהם ליד הים, קרוב ללוקה, כשעה נסיעה מפירנצה. בעל הבית הראה לנו שוב את הדירה וגם הבטיח שעד מחר יהיו בה צלחות, סדינים, כריות ושרפרף לארון. הדירות בפירנצה מגיעות מרוהטות לחלוטין, לא כמו בארץ. יש בדירה החדשה שלנו ספה, ארונות, מיטה, תנור, מקרר ומכונת כביסה.

לאחר הסיור בדירה הלכנו בחזרה לסוכנות, שם הכניסו את כל החוזה שלנו לגוגל טרנסלייט כדי שיהיו בטוחים שהבנו על מה אנחנו חותמות ואז הקריאו אותו במשך שעה וחצי. לאיטלקים יש קצב שאנחנו עוד צריכות להתרגל אליו, אבל בסוף, לאחר העברת כספים, לחיצות ידיים וחתימות בשלושה העתקים, הצלחנו להשיג את הדירה שלנו בפירנצה. ביום שישי הקרוב נעבור אליה!

בתמונה: הנוף מהדירה החדשה שלנו

#חיפושדירות #בירוקרטיה

RECENT POSTS:
RECENT POSTS:
SEARCH BY TAGS:
No tags yet.
bottom of page